Safe Driving

Dachowanie

Płyta poślizgowa

BBS

Zderzenie czołowe

Symulator jazdy

Eco Driving

Wybuch poduszki

Cysterna

Troleje

Jazda we mgle? Oblodzona droga? Poślizg wodny? Jazda w trudnych warunkach atmosferycznych dla wielu kierowców jest ogromnym wyzwaniem. Kurs „Doskonalenie Techniki Jazdy” nie tylko zwiększy Twoją pewność siebie za kierownicą, ale pozwoli także zdobyć umiejętności panowania nad pojazdem w warunkach specjalnych.

Szkolenie doskonalące technikę jazdy jest inwestycją w bezpieczeństwo dla osób, które już posiadają prawo jazdy. W trakcie szkolenia, kursant zdobywa wiedzę i umiejętności w zakresie kontroli nad pojazdem w specjalnych warunkach pogodowych oraz trudnych sytuacjach na drodze. Kurs Szkolenie Doskonalenia Techniki Jazdy jest adresowany do wszystkich kierowców, bez względu na staż. Podczas szkolenia kursant uczy się panować nad samochodem oraz ćwiczy właściwe reakcje w trakcie symulowanych poślizgów na autodromie. Nad prawidłowym przebiegiem kursu czuwają doświadczeni instruktorzy, którzy zwracają uwagę na błędy, z jakich nawet najbardziej doświadczeni kierowcy nie zdają sobie sprawy.

Kurs z doskonalenia techniki jazdy składa się z części teoretycznej i praktycznej. W zależności od wybranego wariantu szkolenie trwa od dwóch do pięciu godzin. Grupy biorące udział w kursie składają się z kilkunastu osób, co wpływa na osiągnięcie najbardziej zadawalających efektów szkolenia. Kurs może zostać przeprowadzony zarówno na płycie poślizgowej, jak i w normalnych warunkach drogowych.

Celem kursu doskonalenia techniki jazdy jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa na drodze oraz zdobycie umiejętności w zakresie panowania nad pojazdem. Szkolenie „Safe Driving” doskonali posiadane zdolności poprzez zajęcie właściwej postawy za kierownicą. Pozwala także poznać zasady działania systemów bezpieczeństwa czynnego w samochodzie, które wpływają na zmniejszenie prawdopodobieństwa wypadku drogowego bądź kolizji. Kandydat poznaje tajniki bezpiecznej jazdy podczas kierowania pojazdem na śliskiej nawierzchni. Zdobywa wiedzę w zakresie zmniejszenia ryzyka wypadku związanego z awaryjnym hamowaniem, którego główną przyczyną są nadmierna prędkość, niespodziewane pojawienie się przeszkody, trudne warunki atmosferyczne bądź nagła zmiana sytuacji na drodze. Kierowca podczas kursu uczy się praktycznej jazdy defensywnej łączącej w sobie poprawną technikę prowadzenia auta, znajomość przepisów ruchu drogowego oraz prawidłowej oceny i zachowania się w trudnych sytuacjach na drodze. To taki sposób kierowania autem, który umożliwia zapobiegnięcie sytuacjom, w którym mogłoby dojść do kolizji lub wypadku drogowego.

Kolejnym wariantem szkolenia jest BBS. W trakcie zajęć kandydat podnosi nabyte podczas podstawowego kursu na prawo jazdy umiejętności. Kierowca uczy się, w jaki sposób przeciwdziałać utracie przyczepności na drodze w wyniku powstania zjawiska podsterowności i nadsterowności. Kursant doskonali technikę jazdy defensywnej. Doskonalenie techniki jazdy to także eco-driving. Dzięki temu szkoleniu kierowca zdobywa wiedzę i nabywa umiejętności, w wyniku których przyczynia się bezpośrednio do ochrony środowiska. Eco-driving to zmniejszenie kosztów eksploatacji samochodu przy zachowaniu możliwie jak najwyższych średnich czasów przejazdu i zwiększeniu bezpieczeństwa ruchu drogowego.